Kuracja przeciwpasożytnicza

Kuracja na pasożyty a cukrzyca typu I

Ogólne informacje

Dr. Hulda Regehr Clark twierdziła, że są tylko dwa powody chorób chronicznych takich jak cukrzyca: pasożyt Fasciolopsis buski (czyli przywra, motylica wątrobowa) i trucizny odkładające się w ciele (np. pestycydy zawarte w jedzeniu, metale ciężkie w szczepionkach i plombach, fluor w paście do zębów). Opracowała metodę skutecznego niszczenia pasożytów w ciele za pomocą urządzenia zwanego Zapper, które aplikuje ciału słaby prąd elektryczny. Dr. Hulda Clark twierdziła, że również raka wywołują przywry i można go wyleczyć stosując Zappera. Sama zmarła w roku 2009 na raka szpiku kostnego.

Wielu innych lekarzy jest mniej radykalnych w swoich twierdzeniach, ale ich tok rozumowania idzie w tym samym kierunku. Uważają oni, że nie tylko przywra, ale też inne pasożyty, a szczególnie kombinacje pasożytów (kombinacje trzech i więcej różnych pasożytów i/lub bakterii patologicznych np. glista ludzka + owsiki + lamblia) mogą spowodować chorobę chroniczną taką jak cukrzyca. Robaki żywią się tym samym pokarmem co ich żywiciel. Czyli chory je więcej, ale mniej z tego jedzenia jest przyswajana. Dodatkowo robaki podobno wybierają sobie najlepsze kąski, takie jak wartościowe witaminy i minerały (np. żelazo, krzem). Sama ich obecność w trakcie pokarmowym doprowadza do zaburzeń trawienia i wchłaniania pokarmu. Ich odchody zatruwają organizm. Jeśli robaków w ciele jest wiele, to układ immunologiczny nie może sobie z nimi poradzić i sytuacja się pogarsza, aż do rozwinięcia przewlekłej choroby takiej jak cukrzyca, czy astma.

Jakie objawy wywołują pasożyty

Objawy są bardzo zróżnicowane, zależne od konstytucji człowieka, od ilości i kombinacji robaków i od cyklu rozrodczego w jakim się one właśnie znajdują. Tutaj kilka przykładów:
– bóle brzucha,
– zaparcia na przemian z biegunkami,
– reakcje alergiczne,
– bóle brzucha po jedzeniu, które ustępują, gdy zje się coś słodkiego
– obrzmiały brzuch (lamblie)
– krótko po zaśnięciu oblanie się zimnym potem (lamblie)
– swąd w okolicach odbytu w godzinach wieczornych i w nocy (owsiki)
– nudności
– rozdrażnienie, wybuchy złości i agresji (szczególnie przy owsikach)
– dziecko popuszcza w majtki podczas dnia (owsiki)
– osłabienie
– nieprzetrawione resztki pokarmu w stolcu
– sińce pod oczami
– nieprzyjemny zapach z ust
– gazy
– bóle promieniujące na plecy (lamblie)
– bóle brzucha w okolicy pępka (lamblie)

Objawy nasilają się przy pełni księżyca. Wtedy aktywność robaków jest największa. Cykl rozrodczy ma również wpływ na nasilenie się objawów.

Jak zdiagnozować inwazję pasożytów?

Diagnozuje się głównie poprzez badanie kału. Alternatywnie można również zrobić badanie biorezonansem, ale metoda ta jest nieuznawana przez medycynę konwencjonalną. Ja osobiście również podchodzę do tych badań sceptycznie, bo raz badałem się w dwóch gabinetach biorezonansowych w odstępie kilku dni i wyniki były całkiem inne. Tradycyjne optyczne badanie kału jest również w dużej mierze niedokładne. Kał bada się przeważnie pod mikroskopem i to czy jakieś jaja i człony pasożytów zostaną tam znalezione zależy od sumienności pracownika laboratorium. Niektóre pasożyty można zdiagnozować badając przeciwciała we krwi (np. glistnicę). Diagnozując lamblie bada się kał na antygeny i to badanie jest bardzo dokładne. Owsiki najlepiej badać metodą szkiełkową lub samemu obserwować stolec. Białe kreseczki lub punkciki w przedniej części kału (ta część, która pierwsza wpada do nocnika) – to właśnie samce owsiki. Samice owsików też można czasami znaleźć w kale lub już zaschnięte w pidżamie lub na pościeli. Samice osiągają wielkość do 13mm, a samce tylko 3mm.

Przywrę bardzo trudno zdiagnozować. Można spróbować zrobić to metodą tradycyjnego badania kału, ale prawdopodobieństwo znalezienia jaj w kale jest znikome. Trzeba wziąć pod uwagę cykl rozwojowy przywry i badać kał podczas gdy ona składa jaja. Cykl rozwojowy każdego robaka ma wpływ na organizm ludzki i jeśli regularnie co pewien okres czasu występują jakieś odmienne objawy lub objawy się nasilają, to warto się tym zainteresować i właśnie podczas tego okresu zrobić badanie. Jeśli nie ma żadnych okresowo występujących zmian w objawach, to warto zrobić badanie podczas pełni księżyca. Wtedy robaki mają największą aktywność. Podobno laboratoria weterynaryjne są bardziej skuteczne i doświadczone w znajdywaniu pasożytów i ich jaj w kale. Ale jest to sprawa dyskusyjna, bo skolei lekarze uważają, że badania przeprowadzone w takich laboratoriach nie są wiarygodne. Podejrzewają oni te laboratoria o fałszowania wyników. Próbki kału najlepiej pobrać kilkakrotnie i w przeddzień pobierania próbki wziąć Raphacholin. Raphacholin powoduje wyrzut żółci z wątroby i może wypłukać przywry, które tam się znajdują.

Jak przeprowadzić kurację?

Kurację lekami chemicznymi trzeba prowadzić pod nadzorem lekarza. Jest kilku dobrze znających się na pasożytach lekarzy (np. dr. Ozimek z Warszawy). Jest tylko kilka leków konwencjonalnych na pasożyty:
– Pyrantelum jest jedynym lekiem dopuszczonym do używania dla kobiet w ciąży. To świadczy o tym, że jest to lek w miarę bezpieczny jeśli chodzi o reakcje uboczne. Działa dobrze na robaki obłe i owsiki
– Zentel jest najsilniejszym lekiem na robaki obłe i według najnowszych badań działa w odpowiednio wysokich dawkach również na lamblie
– Vermox jest najczęściej przepisywanym lekiem na robaki obłe
– Prazykwantel jest używany na przywry i tasiemce
– Furazonidol, metronidazol na lamblie

Trzeba pamiętać o jednorazowej dawce przypominającej najczęściej po 14 dniach od przeprowadzenia kuracji.

Przy leczeniu pasożytów według nieżyjącej już dr. Ireny Wartołowskiej trzeba zachować pewną hierarchię leczenia. Najpierw trzeba wybić robaki obłe i dopiero potem można się zabrać za tępienie lambli. W innym wypadku mogą wystąpić poważne powikłania.

Przy przeprowadzaniu kuracji u dzieci warto kierować się intuicją dziecka. Jeśli dziecko chętnie pije lek (zazwyczaj słodki) to można go podać. Jeśli wzbrania się i trzeba ten lek mu na siłę wmusić, to już bym się zastanowił nad podaniem. Często intuicja dziecka wie o wiele lepiej co jest dla niego dobre, niż najlepszy nawet lekarz. Wtedy można spróbować podać inny lek, lub przerzucić się na preparaty ziołowe.

Uwaga: leki chemiczne wywołują często zaburzenia trawienia i podczas kuracji może wystąpić problem z dostosowaniem dawek insuliny. W granicznych przypadkach pojawiają się nudności i wymioty. Dlatego warto zastanowić się nad podawaniem insuliny (przynajmniej większej jej części) dopiero po pewnym czasie po spożyciu posiłku.

Po za lekami farmaceutycznymi można również przeprowadzić kurację przeciw pasożytniczą stosując zioła lub preparaty ziołowe. Tutaj kilka przykładów:
– Paraprotex
– Black Walnut extract
– czosnek
– lewatywy czosnkowe (uwaga na odpowiednie proporcje i dodatek soli kuchennej)
– srebro koloidalne
– piołun
– bylica pospolita (ma działanie podobne do piołunu ale o wiele delikatniejsze i nie jest gorzka)

Dodatkowo warto w czasie kuracji suplementować organizm następującymi środkami:
– krzem (preparaty krzemowe lub skrzyp polny)
– ostropest plamisty (na wzmocnienie wątroby)
– olej z pestek dyni, albo pestki dyni zmielone blenderem i dodawane do sałatek, zup itd.
– symbiotyki takie jak biogaia, acidolac, latopic (polskie bakterie wychodowane na polskim mleku) itd.

Innym sposobem walki z pasożytami jest zastosowanie Zappera, lub jemu podobnych urządzeń. Nie mam zdania na ten temat i nie mam doświadczenia z tego typu urządzeniami.

Ogólnie są dwie taktyki walki z pasożytami. Albo je bezpośrednio niszczymy, albo wspomagamy układ immunologiczny i wątrobę, by organizm sam sobie z nimi poradził. Ja preferuję tę drugą metodę. Uważam, że lepiej prowadzić roczną kurację na wzmocnienie organizmu niż w trzy dni wybić wszystkie robale. Bo przy takiej szybkiej kuracji w to wolne miejsce po starych, już „udomowionych” robalach mogą wejść o wiele paskudniejsze, nieznane jeszcze ciału robale.

Czy warto spróbować takiej kuracji?

Nic nie szkodzi zrobić sobie badania na pasożyty. Wybieramy sobie tydzień gdzie będzie pełnia księżyca i 3 razy w odstępach dwu dniowych oddajemy próbki kału do laboratorium. W przed dzień pobierania próbki bierzemy Raphacholin. Robimy badania na duże robaki jak tasiemca, glistę ludzką, oraz na owsiki, lamblie i grzyby. Na owsiki robimy dodatkowo badania metodą „szkiełkową”. Wybieramy takie laboratorium, gdzie Pani nie mówi nam, że próbka kału ma być wielkości groszka. Trzeba zebrać próbki z różnych (najlepiej podejrzanie dla oka wyglądających) części stolca. Jeśli nic nie wyszło, to możemy jeszcze zbadać sobie krew na antygeny glisty ludzkiej i na braki żelaza. Jeśli i tu nic nie wyjdzie to zapominamy o całym incydencie i wieszamy wyniki koło kibla, żeby każdy odwiedzający nas gość miał okazję przeczytać, że jesteśmy czyści.

Jeśli jakieś pasożyty wyjdą w badaniu to ja proponuję przeleczenie się chemią. A potem mimo to zastosowanie długotrwałej kuracji naturalnymi preparatami, takimi jak np. paraprotex, czosnek, black walnut extract. Dodatkowo proponuję zmianę diety na taką o niskiej zawartości węglowodanów (uwaga: dieta optymalna Kwaśniewskiego podobno zakwasza organizm, czyli nie nadaje się do zwalczania pasożytów, najlepiej podobno sprawdza się dieta Montignaca) i wprowadzenie suplementów wzmacniających wątrobę (np. ostropest plamisty). Dodatkowo trzeba zmienić przyzwyczajenia dotyczące higieny. Nie wolno w tym jednak przesadzać. Jeśli ktoś żyje w chlewie, nie myje rąk przed posiłkiem, obgryza paznokcie, jeśli dziecko ssie kciuka, to to trzeba natychmiast zmienić. Najlepiej spytać się kogoś, sąsiadki, znajomego lub pójść do kogoś i poobserwować jak to jest u niego. Jeśli się okaże, że mój standard higieny odbiega od standardu ludzi wokół, to trzeba to dopasować.. w obie strony.. tzn. jak miałem za duży standard to też trzeba go obniżyć. Zbyt duża higiena według najnowszych badań jest przyczyną powstawania alergii, lub nawet astmy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s